سوالات متداول


لطفا جهت مطرح کردن سوالات خود به بخش تماس با ما مراجعه و سوالات خود را ایمیل بفرمایید.

فواید کود مرغی چیست؟

کود مرغی دارای مواد آلی، عناصر ماکرو، میکرو و مواد غذایی می باشد. باعث افزایش حاصلخیزی خاک می شود.

کود حیوانی علاوه بر جنبه تغذیه ای بیشتر به منظور اصلاح خاک از جمله بهبود ساختمان دانه بندی و بیولوژی آن، همچنین بالا بردن ظرفیت تبادل کاتیونی خاک صورت می گیرد.کاربردی ترین شیوه استفاده کود مرغی در درختان میوه چیست؟

بهترین شیوه استفاده از چالکود نسبت به پاشش سطحی روی خاک است، به این صورت که به فاصله ی 50 سانتی متر از تنه ی درخت در حد سایه انداز درخت 2 تا 3 گودال به عمق 30 تا 40 سانتی متر و عرض دهانه 50 سانتی متر ایجاد، خاک داخل چاله را خارج 1 - 5/0 کیلو گرم کود مرغی  را داخل هر چاله ریخته و خاک روی آن می ریزیم سپس آبیاری می کنیم.زمان مصرف کود مرغی چه زمانی است؟

 در فصول مختلف سال کود مرغی را در مزارع مصرف می کنند. با مصرف آن در فصل پاییز بیشترین زمان برای تجزیه کود مرغی و آزاد سازی عناصر غذایی موجود در آن فراهم می گردد. کاربرد کود مرغی در فصل پاییز به منظور جلوگیری از هدر رفتن ازت در خاک های بافت سبک توصیه نمی شود. در کاربرد آن در فصل بهار برای هدر روی ازت در مزرعه فرصت کمی وجود دارد. از طرفی بهار انجام عملیات زراعی و کاشت را به تاخیر می اندازد و می تواند موجب افزایش فشردگی شود.معایب استفاده از کود مرغی تازه و نپوسیده نسبت به کود کاملا خشک و پوسیده چیست؟

کود دامی تازه به مقدار کافی نمک دارد که استفاده مستمر از این نوع کود دامی موجب تجمع نمک در خاک محیط ریشه درختان و گیاهان زراعی می گردد که در شرایط زیاد شدن نمک ، ریشه درخت قدرت جذب آب و عناصر غذایی خود را از دست می دهد و به تدریج برگ درختان زرد و خشک می شوند. ممکن است کود دامی تازه به مقدار زیاد ازت وارد خاک نماید که می تواند تعادل رشد رویشی و زایشی خاک را بهم بزند.

تفاوت کود مرغی گوشتی و تخمگذار چیست؟

کود مرغی گوشتی دارای پروتئین و ازت بالایی است، و در مقابل کود مرغ تخمگذار دارای فسفر، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، منگنز، روی و مس بالاتری است.تفاوت کود مرغ تخمگذار سالنی و قفسی چیست؟

نوع قفسی دارای خلوص و مواد مغذی بیشتری است، ولی نوع سالنی دارای خلوص کمتر و به دلیل استفاده از آهک در کف سالن ممکن است سبب افزایش PH  خاک کشاورزی شود.