قوانین سازمان امنیت غذائی در مصرف کود
31/03/1397

اولین واکنش کودکان را در یک مزرعه لبنی مشاهده کنید، سریعا" دستها را جلوی بینی خود میگیرند
آنها از کشاورز می پرسند "این بوی افتضاح چیست؟"
برای یک کشاورز که پیش از این گروهی از دانش آموزان را در اختیار داشته ، با یک لبخند به فرزندان خود می گوید: "این کود" است
کودکان که هنوز بوسیله بوی آن غرق شده اند که بلافاصله متوجه گوساله های شیری که در جلوی آنها قرار میگیرند
"کود"، آنها می پرسند. "آن چیست؟"
با گذشت زمان کشاورز توضیح می دهد که چطور است که گاو ، خروس، گوسفند برای رشد و تکمیل زنجیره برای محصولات کشاورزی مزرعه نگهداری میشوند و به همین دلیل است که با کود خام، محصول جانبی ناخوشایند حیوانات می رود، اما بوی شیرین موفقیت برای کشاورزان وابسته به آن برای تغذیه محصولات خود است
کود خام 
کشاورزان از کودهای خام در زمین های خود استفاده می کنند، زیرا منبع عالی نیتروژن ، فسفر و پتاسیم هستند که همه مواد مغذی لازم برای رشد و پرورش گیاهان است. 
همچنین ماده آلی و سایر مواد مغذی مانند کلسیم، منیزیم و گوگرد را به خاک می رساند و بنابراین باروری و کیفیت خاک را ایجاد می کند. به عبارت دیگر، به کشت محصولات کمک می کند و خاک را سالم نگه می دارد
علاوه بر این، کود نیتروژن که برای قرن ها کشت می شود، هزینه کمتر از کود شیمیایی دارد و بهتر است کشاورزان و دامدارانی که محصولات کشاورزی را نیز رشد می دهند و مقدار زیادی از آن را در دست دارند، به هیچ وجه برای آنها هزینه نخواهد داشت.

در مورد مزارع ارگانیک که مجاز به استفاده از کودهای شیمیایی زیادی نیستند مصرف کود بسیار مهم است اگرچه بعضی از کشاورزان متداول همچنین کود نیتروژن را برای لقاح محصولات خود استفاده می کنند.
نزول کود خام
همان طور که بیشتر کشاورزان از خیلی چیزها خوب می دانند، در کود خام می تواند پاتوژن ها و کمپیلوباکتر  E. coli، Salmonella، Listeria monocytogenes وجود دارد، مانند 
به همین دلیل، کود خام دارای پتانسیل آلوده کردن محصولات خوراکی مانند هویج، توت فرنگی، فلفل سبز، کاهو برگ گوجه فرنگی و اسفناج را داشته باشد .
تماس با آنها  میتواند افراد را آلوده و بیمار و گاهی اوقات حتی نارسایی کلیه را ایجاد کنند، و در موارد شدید، مرگ.
با این حال، وزارت کشاورزی ایالات متحده، و نیز بسیاری از مقامات بهداشتی بسیار، توصیه می کنند که مردم به اندازه کافی غذای تازه می خورند که در آن معضل دروغ است.

یک نمونه از شیوع فعلی عفونت ها E. coli O157: H7در اواسط ماه مه،172نفر در ایالات متحده با عفونت تایید شده اند. یک فرد در کالیفرنیا فوت کرد و 20 نفر از قربانیان مبتلا به نارسایی شدید کلیه به نام سندروم اورمیک همولیتیک (HUS) شده اند. شیوع آن در افراد 32 ایالت و چهار استان کانادایی رخ داده است. شش مورد از شیوع بیماری تایید شده در کانادا گزارش شده است.
بر اساس یک مطالعه انجام شده توسط مرکز علوم در مورد علاقه عمومی در سال 2015، محصولات تازه محصولات بیشتر در معرض خطر بیماری های غذایی در ایالات متحده قرار گرفت.
در بررسی سازمان شیوع هایی که بین سال های 2004 تا 2013 رخ داد، گروه حمایت از مصرف کننده دریافتند که تولیدات تازه، از قبیل سیب زمینی، خیار، نخودچی و فلفل باعث ایجاد 629 شیوع و تقریبا 20،000 بیماری می شود.
چنین آماری باعث شد تا کنگره تصویب قانون اصلاح ایمنی مواد غذایی را در سال 2011 امضا شود.
( هدف این قانون جلوگیری از شیوع بیماری های غذایی است) نه همه محصولات تازه تحت قانون است، اما اکثریت قریب به اتفاق آن است. 
با وجود این برخی از تولیدکنندگان تولید کننده گفتند که اداره غذا و دارو در ژانویه سال 2013 بیش از حد سختگیر شده است ، به همین دلیل پیشنهاد کرد که قانون تولید شامل حداقل فاصله 9 ماه بین استفاده از کود  خام برای تولید مزرعه های رشد و برداشت مواد غذایی از این زمین ها باشد ، این فاصله می تواند مشکلات پاتوژن بالقوه ای که با کود خام به وجود می آید را کاهش دهد و کود کمپوست به مدت حداقل 45 روز حداقل فاصله زمان برداشت محصول محدود شده است
تنظیم مقرراتی که برای بسیاری از کشاورزان موجب شوک شد و این در حالی که تقریبی 16 میلیون هکتار از زمین های کشاورزی از کودهای خام استفاده می کردند. 
در دنیای کشاورزی، نه ماه طول می کشد تا منتظر بماند، مخصوصا برای محصولاتی که در زمان بسیار کمتر از آنچه که معمولا تولید می شود، برداشت می شود. همچنین، بسیاری از کشاورزان برای جلوگیری از آلودگی باکتری ها و بیماری های گیاهی به چرخش محصول متکی هستند. با توجه به نظرات قانون پیشنهادی، داشتن نه ماه منتظر بگذارید برخی از آنها از کار بیرون شوند .
 برای کوتاه کردن زمان 9ماه انتظار با همکاری اداره ایمنی مصرف کنندگان ، اداره مواد غذایی و داروی FDA 
و دیگر سهامداران برای انجام تحقیقات در این زمینه کار می کند 
واقعا شگفت انگیز است ما یک تحقیق جامع در این زمینه داریم - یکی از بزرگترین مجموعه داده ها که ما تا کنون بدست آورده ایم  چند میلیون دلار هزینه کرده ایم تا این را بهتر درک کنیم
از این تحقیق، این سازمان یک مدل ریاضی ایجاد می کند که می تواند مورد استفاده برای پیش بینی رفتار بقاء
باکتری های مورد نظر باشد
تولید کنندگان به سرعت در حال تبدیل شدن به متخصصان مواد غذایی ایمنی است، که او بخشی از فعالیت های قانون مدرن ایمنی مواد غذایی است و ما در حال تلاش برای ارائه انعطاف پذیری و مقررات امکان پذیر به کشاورزان که کمک می کند تا پتانسیل آلودگی پاتوژن غذا را در عملیات خود کاهش دهند.
کشاورزان برای ارزیابی تحقیقات و ارزیابی ریسک در معرض استانداردهای برنامه ملی آژانس توسعۀ بین المللی ایالات متحده در رابطه با استفاده از کود خام مفید هستند.
این استانداردها خواستار یک فاصله زمانی 120 روزه بین استفاده از کود خام برای محصول در تماس با خاک و 90 روز برای محصولاتی که در تماس با خاک نیستند. و کودهای که برای کمپوست به درستی آماده نیست.
میشل جی راسل، محقق میکروبیولوژی در دانشگاه کالیفرنیا در غرب مرکز ایمنی مواد غذایی دیویس، گفت: هیچ شواهدی وجود ندارد که این قوانین به درستی کار کند

با این حال، او همچنین گفت که هنوز سوالاتی در مورد اینکه آیا استانداردهای برنامه های ملی آلی در همه اقلیم ها و با تمام شیوه های کشاورزی و در همه شرایط خاك كار خواهد كرد، فقط نام برخی از متغیرهای درگیر را در بر می گیرد. و به همین دلیل است که وزارت امورخارجه ایالات متحده از مجموعه گسترده ای از پروژه های تحقیقاتی در نقاط مختلف کشور تأمین مالی کرده است که بعضی از آنها در آن مشارکت دارند.
در پایان، جی راسل گفت: "ما امیدواریم که (هر گونه آینده ای که در مورد اصلاحات در خاک) بر نیازهای بهداشت عمومی متناسب باشد و برای مزارع انعطاف پذیر باشد.
یک پیشگام کشاورزی ارگانیک که در غرب واشنگتن مزارع دارد، گفت: برای کشاورزان آلی، کود خام منبع خوبی برای ماده آلي و باروری برای خاک است ، او گفت: این ابزار فوق العاده است و در حال حاضر، استانداردهای ارگانیک منطقی به نظر می رسد. اما من خوشحالم که تحقیقاتی انجام می شود که در حال انجام است. این برای کشاورزان کاملا مناسب است اطلاعات جامعی داشته باشد چون آنها نمی خواهند مشتریان خود را بیمار کنند اگر محصول باعث آسیب رساندن به کسی شود، می توان از آن شکایت کرد. وی خاطر نشان کرد که کشاورزان در مورد پیروی از دستورالعمل های ایمنی مواد غذایی در طول کل زراعت زراعی، برداشت، بسته بندی، ذخیره سازی و حمل و نقل غذایی، دقت دارند.
یکی دیگر از نکات: کشاورزان نیاز به محاسبه رواناب خطر کود در هنگام استفاده از آن را به زمین های خود. کیفیت آب عامل مهمی در این امر است. حوضچه هایی که به رودخانه ها و رودخانه ها و یا سیستم های آبیاری منجر می شوند می توانند پاتوژن ها را به مکان های دیگر که در حال رشد محصولات می باشند حمل و نقل کنند. (بعضی از مقررات دولتی هیچ روانکایی را اجازه نمی دهد).
آیا گیاهان باکتری را می گیرند؟
در برخی از نظرات در مورد فاصله اولیه پیشنهاد شده برای کودهای خام که قبل از برداشت محصول می توان از خاک استفاده کرد، چندین گروه به آنچه که آنها به عنوان خطر ابتلا به باکتری ها و انتقال آنها به بخش های خوراکی گیاهان با این حال، برخی از تحقیقات نشان داده است که این امر تحت شرایط واقعی زراعتی در این زمینه اتفاق نمی افتد - این که باکتری از ریشه ها دورتر نمی رود.
کمپوست چیست؟
به عبارت ساده، کمپوست ماده آلی را تجزیه می کند. این می تواند از انواع "مواد تشکیل دهنده" - برگ ها، ضایعات سبزیجات و یا باغ یا مواد غلات استفاده نشده استفاده شود. کمپوست نیز می تواند از کود خام ساخته شود. برای تمام این مواد نیاز به زمان و مقدار مشخصی از حرارت برای تجزیه به محصول نهایی طول می کشد.
طبق گزارش خدمات ارتقاء دانشگاه مینه سوتا خاکی که به طور مرتب با کمپوست اصلاح می شود، "بسیار زیبا و تیره و تردید می کند و اغلب نیاز به کود بسیار کمتری نسبت به خاک دارد که هنوز به طور منظم از کمپوست سود نمی برد". گرما تولید شده در طول فرآیند کمپوست که چنین دانه های نامطلوب را به عنوان دانه های علف های هرز و پاتوژن ها را می کشد.
چندین روش برای کمپوست مناسب از کود نیتروژن تهیه می کند. گزینه ها نیاز به مقدار مشخصی از زمان و مقدار مشخصی از گرما دارند که هر دو باعث کشتن هر گونه باکتری مضر در کود می شوند.
نشان داد که یکی دیگر از مزایای کمپوست است: نیتروژن را در خاک در یک فرم مینرالیزه نگه می دارد، به این معنی است که آن را کمتر در معرض شستشو از خاک در طی بارندگی یا حوادث آبیاری قرار می دهد. در عوض، آن را به آرامی به خاک نفوذ می کند، آن را در طول یک دوره از زمان غنی سازی کرده.
آماده سازی مناسب کمپوست می تواند یک اصلاح خاک مناسب و ایمن برای هر گونه عملیات در حال رشد باشد و مزایای آن فراتر از تقاضای مواد مغذی گیاهی است.
استفاده مناسب از کود و کمپوست از نظر تولید و محیط زیست ضروری است
نیتروژن کود کمپوست بالاتر از کود خام است و عرضه مناسب نیتروژن برای عملکرد خوب ضروری است . 
در سه نشست که در زمینه علم خاک برگزار می شود طی دو سال گذشته و یکی از اوایل سال جاری - اصطلاح "سلامت خاک" اغلب پیش می آید و این  یک اقدام خوب است.
به دلیل اینکه ما متوجه شدیم که باید جلساتی با صنعت داشته باشیم، حقیقتا این اتفاقات بسیار موفق بود .
در حال تلاش برای کشف نحوه کمک به کشاورزان در جهت استفاده از اصلاح مواد زیستی و زیست محیطی درمان شده از حیوانات مانند کمپوست است. اما بزرگترین مانع حمل و نقل کود و هزینه آن است. 
(این یک نگرانی بزرگ است)
آیا سازمان امنیت غذائی در تلاش برای از بین بردن کود خام است؟
آژانس پیش از این روش های خاصی را ارائه کرده است که کود خام را می توان به عنوان یک اصلاح خاک مطابق با محصول مورد استفاده قرار داد ، ولی مهمتر از آن این است که نگرانی های بهداشت عمومی وجود دارد که همه ما مسئولیت رسیدگی به آن را داریم، اما در عین حال ما متوجه هستیم که استفاده از کود خام یک مسئله بسیار پیچیده و مهم است. دیدگاه های متفاوت و اعتقادات قوی وجود دارد. ما آنها را جدی می گیریم
تهیه ، ترجمه و تنظیم
وحید برجسته